Sezóna 2014/15

Statistiky

 

  TABULKA

Rk.

Tým

Záp

+

0

-

Skóre

Body

PK

(Prav)

 

1.

Semetín

26

24

1

1

118: 32

74

1

( 34)

 

2.

Nový Hrozenkov

26

15

6

5

43: 25

56

5

( 12)

 

3.

Lužná

26

15

3

8

72: 71

49

1

( 9)

 

4.

Loučka

26

12

4

10

63: 46

42

2

( 1)

 

5.

Krhová A

26

12

3

11

73: 67

41

2

( 0)

 

6.

Růžďka

26

13

1

12

62: 57

41

1

( 1)

 

7.

Juřinka B

26

12

1

13

60: 55

38

1

( -2)

 

8.

Ústí

26

12

1

13

61: 61

37

 

( -2)

 

9.

Hošťálková

26

11

3

12

58: 68

37

1

( -3)

 

10.

Valašská Senice

26

7

10

9

49: 47

36

5

( -8)

 

11.

Střelná

26

7

4

15

49: 67

27

2

(-14)

 

12.

Branky

26

7

4

15

46: 86

27

2

(-14)

 

13.

Valašská Bystřice B

26

5

4

17

36: 84

21

2

(-20)

 

14.

Lačnov

26

5

5

16

41: 65

20

 

(-19)

 
 

Střelci:

Sucháček -10

Šerý J. - 7

Zimek - 4

Šenkeřík - 4

Tkadlec - 3

Liška - 3

Filák F. -3

Zaoral - 2

Filák M. - 2

Pukýš - 2

Trochta T. - 2

Chromík - 2

Šerý R. - 2

Nosek - 1

Juráň - 1

Mikulín - 1

 

Žluté karty:

Trochta T. - 8

Pukýš - 8

Filák M. - 4

Filák F. - 4

Nosek - 3

Laža - 2

Juráň - 2

Trochta  L. - 2

Šerý R. - 2

Šerý J. - 2

Šenkeřík - 2

Chromík - 2

Tkadlec - 2

Brlica - 1

Chmela - 1

Mikulín - 1

 

Červené karty:

Sucháček - 1

 

Ajax zakončil sezónu desátým rozstřelem

Ajax- Valašská Bystřice "B"   2:2   (1:0)   na penalty 2:4
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Petr Pukýš
 
Poslední mač v sézóně se odehrál v pohodovém tempu. Senice jsi v první půli vypracovala mraky gólovek, bohužel do černého zamířil pouze navrátilec do sestavy Suňa. Ve 20. minutě jeho trestňák tečovala zeď do protipohybu golmana a míč zaplul k opačné tyči než exekutor zamýšlel.
V druhé polovině rezerva Bystřice dokonale otočila skóré. První branku už si nevybavuju, ale druhá byla krásná střela z šestnáctcky od břevna. Ajax ze  závěrečného tlaku dokázal vstřelit gól. Čendův trestný kop golman pouze vyrazil k Orlovi, jenž dorážkou srovnal na konečných 2:2.
 
Branky: Sucháček, Šerý J. - Labaj, Lazecký
 
Penalty: Brlica, Trochta T. - dali
             Šerý R., Pukýš - nedali
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Tkadlec, Nosek, Mikulín (Brlica) - Šerý J., Filák F., Sucháček (Šerý R.), Filák M. - Pukýš, Chmela
 
Žluté karty:
 
Rozhodčí: Seidl

 

 

Vylágoš od posledního

Ajax - Lačnov   2:6   (1:4)
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Mira Filák, Mara Juráň
 
Během víkendu předvedl Ajax dvě tváře. V pátek parádní výkon proti suverennímu Semetínu a v nedělí bída proti poslednímu Lačnovu. Od prvním minut byli hosté lepší a tlačili se do zakončení. První branku vstřelil Majnuš z střelou z třiceti metrů. Senickým se podařilo záhy vyrovnat. Pukyho pokus o střelu, našel Čongeho, jenž umístil míč přesně k levé tyči. Do poločasu už skóroval jen Lačnov. Na 1:2 zvyšovali po pěkné kombinaci. Při třetím gólu Karel rozehrál přesně na nohu Majnušovi a ten skoro z poloviny hřiště trefil odkrytou bránu. Při čtvté brance seničané házeli aut na soupeřově polovině. Opět zbytečná ztráta míče rychlý brejk a bylo to na ručník.
V druhé půli se hra trochu srovnala. Karel jsi ,ale v neděli nechal formu doma.Trestňák Rumánka doprostřed jsi srazil lehkovážně jednou rukou do sítě. Ajax si připsal ještě jeden čestný úspěch. Orlovu střelu vyrazil golman před Renka, pro něhož nebyl problém trefit poloprázdnou bránu. Šestý úspěch Lačnova padl jak přes kopírák čtvtého gólu. Nechtěl sem ani dávat anketu, ale bylo by to nefér vůči klukům kteří se na to nevysrali.
 
 
 
Branky: Filák F., Šerý R., - Majnuš M. 3, Majnuš O. 2, Rumánek
 
Sestava: Martinka - Zádrapa (Juráň) - Filák M., Pukýš, Mikulín - Šerý J., Filák F. (Chmela), Šenkeřík (Liška), Tkadlec - Šerý R., Brlica
 
Žluté karty: Tkadlec
 
Rozhodčí: Hyžák

 

Ajax přehrál neporažený Semetín

Ajax - Semetín   3:1   (1:1)
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Jarek Šerý
 
Zápas měl jasného favorita,  ovšem domácí k zápasu přistoupili nebojácně. Nezaparkovali před šestnáctkou autobus ala Chelsea, ale snažili se hrát jak """"Barca"""". Semetín si to sice vzadu ťukal, ale poté zvolil jednoduchý nákop na střelce Šroma, který byl ovšem výborně braněn houževnatými obránci. Zhruba v polovině první půle Šrom ve velkém vápně nechal míč za sebou, vletěl do Kotka  a sudí Václavík odpískal spornou penaltu. Sám udajně faulovaný s přehledem proměnil. Seničané však brzy přišli s odpovědí. Po rohovém kopu si míč našel Orel a propálil shluk hráčů. V závěru vystihl špatnou rozehrávku hostů Čenda II, ale jeho následná střela těsně minula bránu.
Na začátku druhé půle předvedl fotbalovou parádu Šeňa. Z rohu šestnáctky nápalil míč nechytatelně do šíby. Překvapivé dvoubrankové vedení zařídil Maca. Kotka z trestňáku ještě vychytal golman, ale na Macovu dorážku  nezvykle provedenou pravačkou nedošáhl. Snížit mohl Smýkal. Karel však jeho první střelu z bezprostřední blízkosti bravůrně vyrazil a při druhé Smýkal napálil mič ze dvou metrů do břevna. Pak už se spíš jen hádalo než hrál fotbal. Seničané mohli v závěru ještě přidat další góly, ale Mara, Puky ani Didi už do černého nezamířili. Každopádně kdo včera místo grilovaní přišel do Ajax arény nelitoval. Jen víc takových výkonů od domácích borců.
 
Branky: Šerý J., Šenkeřík, Liška - Šrom z pen.
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Filák M., Nosek, Tkadlec - Šerý J., Filák F. (Mikulín), Liška (Pukýš), Šenkeřík (Brlica) - Juráň (Zaoral), Chmela (Šerý R.)
 
Žluté karty: Pukýš
 
Rozhodčí: Václavík,

 

První a poslední jarní bod z venku

Hošťálková - Ajax   2:2   (1:2)  na penalty 7:6
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Machač Staňa :-)
 
 
 
Hic jak v Africe nepřinesl buhvíjaké tempo hry. Hošťálková držela po celý zápas více míč, Senice zase hrozila z brejků. První gól zápasu mohl vstřelit Kotek, kterého při samostatném úniku vychytal brankář. Domácí se ujali vedení po špatné rozehrávce Ajaxu. Nadvakrát s notnou dávkou štěstí překonal Karla Kajš. Senickým se do poločasu podařil obrat. Nejprve vhodil Didi dlouhý aut za obranu, kde Mara Zaoral v tváří tvář golmanovi nezklamal. Na konci poločasu zahrál domácí obránce ve vápně rukou. Na penaltový puntík si míč postavil Orel. Jeho střelu vyrazil brankář na tyč, ale na následnou dorážku Renka byl kratký.
V druhém poločasu se Hošťálková tlačila za vítězstvím a otevřela obranu. Seničané ovšem trestuhodně zahazovali brejkové situace. A tak přišel trest, když se v nastavení trefil hlavou osamocený Čentéš. V penaltovém rozstřelu zůstal zřejmě zaslouženě bonusový bod doma.
 
Branky: Kajš, Čentéš - Zaoral, Šerý R.
 
Penalty dali: Pukýš, Brlica, Filák M., Tkadlec, Trochta T., Chromík
        nedali: Nosek, Šerý J.
 
Sestava: Martinka - Pukýš - Juráň, Nosek, Mikulín (Chmela) - Šerý J., Filák M., Trochta T., Tkadlec - Zaoral (Brlica), Šerý R. (Chromík)
 
Žluté karty: Pukýš, 
 
Rozhodčí: Tymrák

 

S Brankama sedm branek

Ajax - Branky   5:2   (3:0)
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Šerý Jarek
 
Ajax hned od úvodního hvizdu zmáčkl Branky na jejich polovině. Kotek s Nosálem měli po sérii rohů a standartek na hlavách první gól. Nemířili ovšem přesně. Skóré otevřel Šeňa, když jeho přímák přes zeď zaplul do sítě. Zanedlouho Orel vypálil z dvaceti metrů doprostřed brány. Golman míč chytal jak horký zemák a nakonec si ho šoupl do sítě. Na poločasových 3:0 zvyšoval opět Orel. Po nezištné přihrávce Marka si sám před golmanem poradil střelou podél nohy. Branky byli v první pli bezzubé a Karla vesměs pořádně neprověřili.
Na začatku druhého poločasu si pohrál s dvěma obránci Marek a konečně rozvlnil síť i on. Čtvrt hodiny před koncem ukázal své kopací umění Maca. Přímo z rohu navýšil pro Branky hrozivých 5:0. Poté domácí polevili, přestali bránit, čehož hosté ihned využili a vstřelili dva góly. A to ještě těsně před závěrečným hvizdem nedali penaltu.
 
Branky: Šerý J. 2, Šenkeřík, Zaoral, Liška - Juršťák, Bátrla
 
Sestava: Martinka - Zádrapa (Pukýš) - Tkadlec, Trochta T., Nosek - Šerý J. (Chromík), Filák F. (Liška), Šenkeřík, Filák M. - Zaoral (Chmela), Brlica (Šerý R.)
 
Žluté karty: Pukýš, Chromík
 
Rozhodčí: Seidl

 

Nakopávaná Růžďky za tři body

Růžďka - Ajax   3:1 (0:2)
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Šerý Jarek
 
Domácí na malinkatém hřišti nastoupili ve zvláštním rozestavení, kdy pět hráčů bránilo šestnáctku, dva se pohybovali ve středu a zbylí tři čekali vepředu na dlouhé nakopavané míče. Ajax první půlhodinu dobře kombinoval, ale hustý obranný val nedokázal překonat. Esa, Maca a Puky to zkoušeli ze střelami ze střední vzdálenosti, ovšem golmana domácích  nejvíce ohrozil vlastní spoluhráč, jenž si málem zavěsil vlastence. Ve 37. minutě přišel brejk Růžďky. Centr našel osamoceného Melichaříka, jenž sám před brankářem nezaváhal. Smutné je, že stál v ofsajdu, ale senický praporek zůstal dole. Za minutu si vybral slabší chvíli Karel. Jeho špatné vyběhnutí potrestal Tomšej lobem do odkryté brány.
Na začátku druhé půle mohl snížit  Esa, ale dlouho otálel se zakončením. Když Mara Zaoral hlavičkoval v dobré pozici nad přišel trest. Dlouhý aut do vápna, následná trva vrma a třetí gól pro domácí. V 80. minutě našel Maca z rohu Orla a ten hlavou snížil na 1:3. V závěru ještě Martin Čenda trefil tyč a tak už z toho žadné drama nebylo.
 
Branky: Palát, Melichařík, Tomšej - Šerý J.
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Brlica, Nosek, Juráň - Šerý J., Filák F. (Zaoral), Liška, Filák M. - Chmela, Pukýš
 
Žluté karty: Zaoral, Pukýš, Chmela
 
Rozhodčí: Kopecký

 

Improvizovaná sestava a první jarní výhra

Ajax - Ústí   2:2   (1:2)   na penalty 4:3
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Brlica Franta
 
Senice na důležitý domácí zápas nastoupila ve značně okleštěné sestavě bez náhradníků. Utkali se dva týmy ze spodní části tabulku a podle toho to vypadalo i na hřišti. Do vedení se dostalo Ústí. Po ztrátě míče ve středu hřiště přišel rychlý kontr hostů, na jehož konci byl osamocený Laža, jenž neměl problém trefit odkrytou bránu. Ajaxu se podařilo brzy srovnat. Václav stojící na ofsajdové hraně dostal dlouhý míč za obranu a hlavou přeloboval vyběhnuvšího golmana. Neuběhla ani minuta a Ústí dostal do vedení krásnou ránou na zadní tyč Nadýmáček.
V druhé půli si domácí vypracovali pár slibných šancí, ale zrazovala je koncovka. V 70. minutě zasáhl smolně rukou v pokutovém území hostující obránce. Následnou penaltu zkušeně proměnil senický Jágr Maca. Do konce zápasu se už nic zajímavéhé nestalo. Při následném penaltovém rozstřelu si Karel udržel standard a lapil dvě fuchtle. Seničtí snipěři vesměs mířili do černého a tak cenný bonusový bod zůstal v Ajax Aréně. Tentokrát anketa o hráče utkaní bude. Nominaci by si zasloužila celá jedenáctka, jelikož všichni hráči bojovali a zaslouženě získali dva bodíky.
 
 
Branky: Chromík, Liška z pen. - Laža, Nadýmáček
 
Penalty dali: Liška, Šerý R., Šerý J., Brlica
            nedal: Pukýš
 
Sestava: Martinka - Pukýš - Brlica, Filák M., Juráň - Šerý J., Šenkeřík, Liška, Chmela - Šerý R., Chromík
 
Žluté karty: Pukýš
 
Rozhodčí: Teter
 

 

Hola hola prales volá

Krhová - Ajax   4:1 (2:1)
 
To co se po podzimu zdálo jako utopie začína na jaře čím dál více hrozit. Z prvních pěti zápasů získal Ajax jeden jedíný bodík a padá tabulkou dolů. Přitom v Krhové nezačal vůbec špatně.  Orel zahrával trestňák našel Kotka a ten vstřelil ukázkového "holeňáka" k tyči. Vyrovnání přišlo po třech chybách v jedné minutě. Orel zbytečně rychle rozehrával faul ve svojí šestnáctce na Gaťu, jemuž se podařilo nahrát soupeři, který nepříliš razantní střelou zaskočil Karla v braně. I tak Senice působila fotbalověji a domácí hrozili jen z brejků. Bohužel do konce poločasu Grygařík potrestal nedůraz hostů při rohovém kopu a poslal Krhovou do vedení.
Druhá půle byla ze strany hostů tragická. Každá druhá přihrávka nepřesná, vepředu nikdo nedokázal trefit zařízení a vzadu Ajax pořádal den otevřených dveří. Jen díky Karlovi, který mimochodem opět lapil penaltu si seničané neodvezli od Valmezu ještě větší vylágoš. Anketa o hráče utkání není, jelikož všichni hráli zejména v druhé půli totální tužku. Kdo má zájem získat v neděli nějaké body ať dojde na trénink a nebo si aspoň zakope o garáž...
 
Branky: Grygařík 2, Blažek, Mužík - Trochta T.
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Juráň, Nosek, Tkadlec (Chmela) - Šerý J., Filák M., Pukýš, Šenkeřík - Zaoral, Brlica
 
Žluté karty: Trochta Tomáš
 
Rozhodčí: Kocanda

 

První jarní bodík pro Ajax

Ajax - Střelná   1:1 (0:0) na penalty 1:3
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Tkadlec Lukáš
 
V Ajax areně to s fotbalem moc společného nemělo. Senickým zavazal míč, hosté si důraz spletli se zákeřností. V první půli ve které měla navrh Střelná branka nepadla. V druhé půli se po nedůrazu domácí obrany prosadil střelou na zadní tyč Štrba. Hosté mohli jít do dvoubrankového vedení, ovšem Karel předvedl fantastický zákrok. Ajax zhruba v 70. minutě srovnal. Orel poslal míč z trestňáku na zadní tyč, kde ho lechce lízl Didi a rozvlnil síť. Do vedení mohl domácí poslat Kotek, ale jeho střela do odkryté brány těsně minula cíl. Zaražející byl výkon sudího Kocandy. Zakeřnou hru hostů nechával bez karet nebo uděloval špatně. To, že nepískl ze tří jasných penalt pro Ajax ani jednu, zřejmě zapříčinili nějaké připluté libry ze Skotska. V penaltovém rozstřelu domácí střelci zklamali a tak bonusový bod putoval za první poločas zaslouženě do Střelné.
 
Branky: Tkadlec - Štrba   
 
Penalty: Šerý J. - dal
             Zádrapa, Šenkeřík, Trochta T. - nedali
 
Sestava: Martinka - Zádrapa - Filák M., Nosek, Juráň - Šerý J., Filák F. (Chmela), Pukýš (Zaoral), Šenkeřík - Trochta T., Tkadlec (Šerý R.)
 
Žluté karty: Filák M., Filák F., Trochta T., Šenkeřík
 
Rozhodčí: Kocanda

 

Těsná prohra v "Maďarsku"

Lužná - Ajax   2:1  (2:1)
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Liška Martin
 
Branky: Matyáš, Zukal - Filák F.
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Filák M., Nosek, Tkadlec - Juráň, Filák F. (Chmela), Liška, Šenkeřík - Brlica (Chromík), Zaoral (Šerý R.)
 
Žluté karty: Filák F., Nosek
 
Rozohdčí: Seidl
 

 

Ajax stále čeká na první jarní branku

Juřinka "B" - Ajax  1:0 (0:0)

 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Martinka Karel
 
Juřinka byla po celý zápas fotbalovější, ale dlouho si nemohla vypracovat vážnější šanci. Až v druhém poločase předvedl bravůrní zákrok Karel po ložence domácího útočníka. V závěru zápasu se dvakrát ocitl před golmanem malý Franta. Porpvé trefil tyč podruhé brankáře. Pět minut před koncem se na hranici ofsajdu ocitl osamocený Tüscherl a trefil rezervě Juřinky tři body.
 

Branky: Türscherl

Sestava: Martinka - Trochta T. - Filák M. , Nosek, Juráň - Šerý J. , Filák F. (Brlica), Liška, Šenkeřík - Chmela, Pukýš

Žluté karty: Trochta T. , Brlica

Rozhodčí: Nuc

Bojovné utkání body nepřineslo

Nový Hrozenkov - Ajax 2:0 (1:0)
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Zaoral Marek
 
Ajax se poprvé na jaře představil na horké půdě v Hrozenkově. Zápas byl plný osobních soubojů a bojovnosti, fotbalovosti bylo poskrovnu. Domácí se brzy ujali vedení. Měkyna se na půlce snadno dostal k míči, nikým neatakován se dostal až na vzdálenost dvaceti metrů od brány, ze které přesnou a razantní střelou k tyči otevřel skóré. Za Ajax mohl srovnat agilní navrátilec Mara, Hrozenkov ovšem podržel brankář. Domácí si vypracovali do poločasu jednu loženku, jejich útočník hlavou vysoko přestřelil.
V druhém poločase s přibývajícim časem přišel nečekaně velký tlak Ajaxu. Bohužel končil u šestnáctky domácích. Největší příležitosti byli po rohových kopech. Nejprve Didiho vychytal opět golman a Kotkova hlavička skončila na břevně. Hrozenkov hrozil s brejků do otevřené obrany. V nastavení jim jeden vyšel a Novosad upravil na konečných 2:0.
 
Branky: Měkyna, Novosad
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Filák M., Nosek, Tkadlec - Šerý J., Filák F. (Filák P.), Pukýš, Juráň - Zaoral, Chromík (Chmela)
 
Žluté karty:
 
Rozhodčí: Nohavica

 

Podzim:

V předehrávce počtvrté v řadě na penalty

Loučka - Ajax   2:2    (1:2)  na penalty 5:4
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :   Michal Mikulín
 
Jarní předehrávka v Loučce moc fotbalové krásy nenabídla, neboť hřiště bylo na hranici regulérnosti. Ve druhé minutě zradil terén ve velkém vápně Gaťu. Nakopnutý míč se mu odrazil od kaluže přímo do ruky. Následnou penaltu s přehledem proměnil Sovák. Loučka byla prvních dvacet minut lepší, ale z tlaku nedokázala vstřelit druhou branku. Poté začal hrát i Ajax a do poločasu otočil skóré. Nejprve Maca z přímáku trefil břevno, míč se odrazil Suňovi k noze a ten ho poslat z první do sítě. Za chvíli mohl Maca krásnou střelou poslat hosty do vedení, ale opět mířil pouze do břevna. V závěru poločasu Suňa napálil míč k tyči aotočil stav zápasu ve prospěch Senice.
Druhá půle začala drtivým tlakem Loučky, ale Karel svými zákroky (jednou pomohla tyč) dlouho držel Ajax ve vedení. Až přišla 65. minuta, kdy po rohovém kopu a v následné "trmě vrmě" doušaral míč Sovák do brány. Pak už to oba mančafty dobojovali k penatlovém rozstřelu ve kterém byli štastnější domácí.
 
Branky: Sovák P., Sovák Z. - Sucháček 2
 
Penalty: Sucháček, Liška, Šerý J., Mikulín - dali
            Juráň - nedal
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Juráň, Tkadlec, Mikulín - Šerý J., Filák F. (Brlica), Sucháček, Chmela - Šerý R. (Chromík), Liška
 
Žluté karty: Trochta T.
 
Rozhodčí: Kubját 
 
 
 

Na lačnovském poli padali góly jen z penalt

Lačnov - Ajax  1:1   (1:1)    4:2 na penalty
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :   Tomáš Sucháček, Honza Laža
 
Ajax do utkání vlétl a opanoval úvodní čtvrthodinu zápasu. Dvakrát rozezvonil brankovou konstrukci. Nejprve Suňa přímo z rohu trefil břevno. Poté Šeňa křižnou střelou namířil do tyče. Lačnov zničehonic dostal do hry nepřesný sudí, když po čistém skluzu Honzy odpískal pokutový kop. Kolínek s přehledem proměnil a poslal domácí do vedení. Za chvíli mohlo být ze senickými ještě hůř. Esa na půlce zaškobrtl a do samostatného úniku se řítil agilní Kolínek. Karel jeho nájezd bravůrně vychytal. Do konce poločasu vrátil rozhodčí penaltu i Ajaxu. Oťas byl faulovaný těsně před velkým vápnem. Hyžák ovšem ukázal na penaltový puntík. Sám postižený zkušeně proměnil a uzavřel na poločasových 1:1.
Do druhé půle znovu Senice vstoupila lépe. Vytvořila si opět dvě gólové šance. Hlavičku Fery z bezprostřední blízkosti vychytal brankář a hlavička Oťase jen těsně minula bránu. Do konce utkání už to byl spíše boj, neboť na hrbolatém hřišti v Lačnově se moc fotbalové krásy předvéct nedá. Pokutové kopy hostům opět vychytal penaltový mág Karel a zasloužený bod navíc putoval na Senici.
 
Branky: Zimek pen. - Kolínek pen.
 
Penalty: Sucháček, Liška, Pukýš, Šenkeřík - dali
             Zimek - nedal
 
Sestavy: Martinka - Trochta T. - Filák M. (Pukýš), Laža, Juráň (Chmela) - Šerý J., Filák F. (Mikulín), Šenkeřík - Sucháček, - Zimek O., Tkadlec (Liška)
 
Rozhodčí: Hyžák
 
Žluté karty:

 

Diváci si v Ajax aréně užili penaltový maraton

Ajax - Hošťálková   1:1 (1:0)   8:7 na penalty
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :   Lukáš Tkadlec
 
Na Senici nebylo vidět moc fotbalové krásy, byl to spíš tuhý boj. V první půli byli lepší domácí, ve druhé hosté. První šanci zápasu si vypracovala Hošťálková, její útočník ve vyložené šanci přestřelil. Na druhé straně vyzval ke skórování Didi Suňu, jeho střela šla těsně vedle. V závěru poločasu byl sražen v pokutovém uzemí agilní Didi a následnou penaltu s přehledem proměnil Oťas. Ve druhé půli trefili hosté břevno, jinak si ani jeden tým výraznější šance nevypracoval. Už už to vypadalo, že tři body zůstanou na Senici. Jenže v poslední minutě se k přímému kopu postavil Češek a krásnou střelou vyrovnal. V penaltovém rozstřelu  se oba týmy předháněli jak hůř naložit s pokutovým kopem. Rozhodlo se až v třinácté sérii a bonusový bod nakonec zůstal zaslouženě doma. 
 
Branky: Zimek pen. - Češek
 
Penalty: Liška 2 x, Pukýš, Šerý J., Trochta T., Laža, Martinaka, Sucháček - dali
            Sucháček, Filák M., Nosek, Juráň, Tkadlec - nedali
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Laža, Trochta L. (Pukýš), Nosek - Šerý J., Filák F. (Filák M.), Chmela (Juráň) - Zimek (Liška), Tkadlec
 
Žluté karty: Tkadlec, Šerý J.
 
Rozhodčí: Hyžák 

 

Darované dva body Brankám

Branky - Ajax 3:3 (1:3) 4:3 na penalty
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Tomáš Sucháček, Lukáš Tkadlec
 
Domácí vlétli do utkání aktivněji a prvních 10 minut byli nebezpečnější. Později se hra vyrovnala a Ajax začal být lepším týmem což se projevilo i ve skóré. Po rohu rozehraném nakrátko se k míči dostal Suňa, "pomessiovsku" prošel přes čtyři obránce a střelou podél golmana rozvlnil poprvé síť. Zanedlouho bylo veseleji. Opět roh tentokrát kopnutý na přední tyč, kde si naběhl Didi a hlavou poslal hosty do dvoubrankového vedení. Jelikož senická obrana působila po celý zápas dosti děravě, poprvé ji předčil po půlhodině hry Bartošák. Ze středu hrřiště si naběhl za obranu, tam díky drnu oběšel Kotka a střelou na zadní tyč překonal Karla. Senickým se ještě do konce první půle podařilo vrátit dvoubrankové vedení. Špatný odkop zachytil Šeňa, Puky vyhrál hlavičkový souboj a Suňa opět sám před brankářem nezaváhal. Úvod druhého poločasu senickým vůbec nevyšel. Lehce ztráceli míče a dostávali tím Branky do hry. Domácí brzy trestali a snížili na 2:3. Pak neudržel nervy domácí  Pala.V přerušené hře oplácel Esovi a mazal pod sprchu. Bohužel Ajax nezvládl přesilovku. Čtvrthodiny před koncem darovali Brankám zbytečnou penaltu, kterou Kováč s přehledem proměnil. Po remíze v základní hrací době následoval penaltový rozstřel. Hosté dvakrát vedli, ale nakonec přibalili k jednomu bodu Brankám body dva.
 
Branky: Bartošák, Hradil, Kováč - Sucháček 2, Tkadlec
 
Penalty: Sucháček, Šenkeřík, Šerý J. -dali
             Pukýš, Trochta T., Juráň - nedali
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Pukýš, Nosek, Juráň - Šerý J., Filák M., Mikulín (Chmela) - Sucháček - Šenkeřík, Tkadlec
 
Žluté karty: Trochta T., Filák M.
 
Rozhodčí: Dospěl

 

V lize trávník před zápasem kropí, ve trojce se hrabou krtince :)
 
 

Pohodový zápas rozhodl Suňa

Ajax - Růžďka 3:0 (0:0)
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Tomáš Sucháček
 
Zápas na Senici se odehrál za krásného počasí před slušnou diváckou  kulisou. Domácí byli v prvním poločase jednoznačně lepší. Bohužel domácí střelce trápila buď vychýlená muška nebo hostující golman. V obou poločasech měla Růžďka po jedné tutovce ani jednu však nevyužila.  Vytoužený gól v 55. minutě  vstřelil po individuální akci Suňa. Pohrál si ze dvěma obránci a střelou na přední tyč zaskočil brankáře hostů. Před druhou brankou dobře zapresoval Didi a vybojoval míč pro Suňu. Ten si opět udělal z obrany dobrý den a navýšil na 2:0. V 90. minutě předvedl Ajax ukázkovou akci. Karel rozehrál na Suňu, ten na Macu, který vyslal Michala, jenž se s ničím nepáral a krásnou střelou přeloboval brankáře.
 
Branky: Sucháček 2, Mikulín
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Pukýš, Trochta L., Juráň - Šerý J. (Šipinka), FilákF. (Liška), Sucháček, Filák M. - Chmela (Mikulín), Tkadlec (Chromík)
 
Žluté karty: Chromík
 
Rozhodčí: Václavík
 
 

Ajax veze letos poprve tři body z venku

Ústí - Ajax   0:4 (0:3)
 
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Jarek Šerý
 
Ajax rozhodl o osudu zápasu už v prvním poločase. V desáté minutě Martin přiťukl míč Suňovi, jeho střelu golman bravůrně vyrazil. Zanedlouho poslal na bránu odražený míč z hranice velkého vápna Orel. Tentokrát domácí golman tak dobře nezareagoval a Senice šla do vedení. Ústí mohl srovnat po chybě  hostující obrany. Samostatný únik domácího útočníka zneškodnil Karel. Jak to už to býva opět platilo otřepané pravidlo "Nedáš dostaněš". Hosté rychle rozehráli roh nakrátko. Suňa poslal míč na naběhnutého Orla a ten špičkou rozvlnil síť podruhé. Důležitou třetí branku přidal Šeňa. Orel ho vyslal kolmicí sám na brankáře a Šeňa střelou křížem uzavřel úspěšný poločas.
V druhé půli se domácí zvedli a měli více ze hry. Seničané poctivě bránili a až na pár trestných kopů nepustili domácí k možnosti vstřelit kontaktní gól. Čtvrtou branku vstřelil po chybě brankáře svérazný nováček v ajaxackém dresu Venca Chromík a stanovil na konečných 0:4. 
 
Branky: Šerý J., Šenkeřík, Chromík
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Laža, Trochta L., Nosek - Šerý J., Filák M. (Mikulín), Sucháček, Šenkeřík - Tkadlec (Chromík), Chmela (Šerý R.)
 
Žluté karty: Trochta L., Šerý J.
 
Rozhodčí: Ostřanský
 
První start + první gól = litr slivovice
 

 

Překvapivá rukavica pro Krhovou

Ajax - Krhová   5:1 (2:0)
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Petr Pukýš
 
Ajax hosty zaskočil v úvodní desetimitovce svoji aktivitou a především efektivitou. Hned v 1. minutě Puky střelou z šestnáctky otevřel skóré zápasu. Po deseti minutách to bylo už 2:0, když Suňa vyzval ke skórovaní Esu, jenž střelou k tyči nedal golmanovi šanci.  Krhová byla v první půli směrem dopředu bezzubá. Za to domácí mohli klidně odcházet do šaten i s pětibrankovým vedením.
V  úvodu druhé půle utnul očekávaný tlak hostů  Suňa, jenž trestňák z 20-ti metrů zatočil nechytatelně do šibenice. Frajírci z Krhové se poté přestalí soustředit na míč, spíš hledali nohy protihráčů. Domácí jim na to odpověděli nejhezčí akcí zápasu. Esa po zemi středem našel Suňu, ten to ukázkově poslal na Pukyho, který ala Thiery Henry střelou k tyči na vzdálenější tyč rozvlnil síť. Při páté brance využil zmatku v obraně hostů Gaťa a střelou do prázdné potěšil slušně zaplněné tribuny. V závěru Karel neudržel míč v koši a Mužík snížil na konečných 5:1.
 
Branky: Pukýš 2, Filák M., Sucháček, Juráň - Mužík
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Laža, Trochta L. Nosek - Juráň, Filák M., Sucháček, Chmela - Tkadlec (Brlica, Šerý R.), Pukýš (Filák P.)
 
Žluté karty: Pukýš, Šerý R.
 
Rozhodčí: Seidl
 
 

Ze Skotska bez bodu

Střelná - Ajax 3:1 (2:1)
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Franta Filák
 
Ještě v pondělí to vypadalo, že se na hřišti ve Střelné bude odehrávat místrovství Skotska v plavání. Nakonec se do neděle podařilo hřiště jakž takž připravit, ikdyž pažit byl hodně vysoký. Úvod zápasu vyšel senickým náramně. Po pěkné kombinaci Esy s Martinem Chmelovým prvně jmenovaný otevřel skóré utkání. Poté se hra vyrovnala a domácí začali vystrkovat růžky. Do hry je dostal nepřesný sudí Hýžák, jenž skoro z poloviny hřiště odpískal udajnou ruku  ve vápně. Následný pokutový kop proměnil Piškot.  Na 2:1 zvyšoval pro Střelnů opět Pišky, když ho Hyžák nechal hrát po odmávaném ofsajdu. Do konce poločasu mohlo být ještě huř, naštestí Karla zachránilo po pěkné střele břevno.
V druhém poločase se nekonal očekávaný tlak Ajaxu. Domácí měli častěji míč na kopačkách a kontrolovali utkání. V závěru zápasu předvedli skoti do otevřené obrany krásnou akci, kterou svým třetím gólem uzavřel Piškot. 
 
Branky: Brlica 3 - Filák M.
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Nosek, Filák P. (Juráň), Laža - Filák M., Filák F., Šenkeřík, Mikulín (Pukýš) - Chmela, Liška
 
Žluté karty: Pukýš, Trochta T. Mikulín
 
Rozhodčí: Hyžák
 

 

Jedna střela mezi tyče za tři body

Ajax - Juřinka "B" 1:0 (0:0)
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Tomáš Trochta
 
Na pateční dohrávku dojela rezerva Juřinky posílená o borce z áčka.  Na hřisti to samozřejmě bylo znát, ale domácí obrana v čele s brankářem uhájila po celý zápas čisté konto. Senice se jen jednou trefila mezi tři tyče a bylo to střela vítězná. V polovině druhého poločasu poslal míč do vápna Oťas, ten se dostal k osamocenému Didimu, který přízemní střelou rozvlnil síť.
 
Branky: Tkadlec
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Pukýš, Trochta L., Tkadlec - Juráň (Šipinka), Filák F. (Mikulín), Šenkeřík, Filák M. - Šerý J. (Chmela), Liška (Zimek)
 
Žluté karty: Juráň
 
Rozhodčí: Teter

 

Tři body odpluly k Balatonu

Ajax - Nový Hrozenkov    0:1 (0:0)
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Martin Liška
 
V Ajax aréně moc fotbalových okamžiků ani jeden mančaft nepředvedl. Hrála se stará dobrá nakopávaná. V první půli nejdříve zahrozili hosté. Měli tam jeden nebezpečný závar, který nakonec senická obrana ustála. Jednou zachránilo už překonaného Martinku břevno. V závěru poločasu mohl  vsítit vedoucí branku Šeňa. V dobré pozici přestřelil. 
V úvodu druhého dějství dvakrát zazvonil na hostujíci konstrukci brány Tomáš Kotek. V závěru zápasu mohl Esa poslat Ajax do vedení střela mu bohužel nesedla. Znovu platilo přísloví "Nedáš dostaneš". V nastavení se trefil po zemi k tyči Měkyna a důležité body putují do Hrozenkova. Seničané sice dárek v podobě bodů čerstvému tatovi nedali, ale aspoň novu posilu Ajaxu pořádně zapili :))))))
 
 
Branky: Měkyna
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Nosek, Trochta L., Filák M. - Šipinka (Šerý J.), Filák F. (Laža), Šenkeřík, Mikulín (Juráň) - Liška (Brlica), Chmela (Šerý R.)
 
Žluté karty: Filák F., Šerý R.
 
Rozhodčí: Kopecký
 
 
 Nová posila AJAXU Maxmilián Trochta

Málem to vyšlo

Semetín - Ajax 1:0 (0:0)
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Laďa Trochta
 
 
V prvním poločase měla hra očekávaný průběh. Favoriovaný Semetín měl častěji míč na kopačkách, ovšem na senickou pečlivou defenzivu nemohl najít recept. Oba týmy si vytvořili po jedně gólovce. Domácí mohli jít do vedení po Habově střele, kterou Šrom tečoval z malého vápna mimo. Za Ajax zahrozil Oťas jenž využil nedorozumění mezi stoperem a brankářem. K otevření skóré mu chybělo pouze pár centimetrů. 
V druhé půli přišel tlak Semetína, kterému značně pomáhal sudí Nuc. Jednou hosty zachránilo břevno, podruhé špatná koncovka domácího útočníka. V 65. minutě byl v úniku  "sestřelen" Martin Chmela. Místo očekávaného faulu a minimalně žluté karty pro domácího stopera, rozhodčí Nuc ukázal, aby se pokračovalo ve hře. To nejvíce rozlítilo Suňu a pěkně od plic mu řekl, co si o něm myslí. Bohužel upřímnost nebyla na místě a musel předčasně do sprch. I v deseti se hosté vypracovali tutovku. Ota přiťukl Esovi a toho v tváří tvář vychytal golman Semetína. Deset minut před koncem byl neštastně v šestnáctce faulovaný Šrom a následný pokutový kop sám s přehledem proměnil. Domácí si vítězství zasloužili, jelikož jsou fotbalově o pár tříd výše, jen způsob jakým k němu nakonec došli, je kaňkou na jinak dramatickém a pro diváka atraktivním utkání.
 
Branky: Šrom pen.
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Nosek, Trochta L., Tkadlec - Šerý J., Filák F. (Filák M.), Juráň (Šipinka) - Zimek (Mikulín), Liška (Chmela)
 
Žluté karty: Nosek, Filák M., Filák F., Trochta L., Juráň
 
Červená karta: Sucháček
 
Rozhodčí: Nuc ml.
 

 

Ajax znovu na penalty úspěšný

Ajax - Lužná 2:2 (2:1) 4:3 na  penalty
 
Brzy po úvodním hvizdu zahrávala Lužná pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Filgas. Senickým se ještě do poločasu podařilo otočit stav utkání ve svůj prospěch. O vyrovnávací branku se postaral Fera. Z dvaceti metrů krásným lobem překonal Srbu v bráně hostů. Druhý gól vstřelil ukázkovou střelou křížem Oťas.
V druhé půli se vesměs hrálo na polovině Ajaxu. Z tlaku se nakonec Lužné podařilo zaslouženě vyrovnat Zukalem. Na penalty už podruhé senické zachránil Karel, jenž dva z pěti pokusů lapil. Domácí nedali jen jednu a tak dva body zůstali trošku se štěstím v Ajax aréně.
 
Penalty: Zimek, Sucháček, Pukýš, Šerý R. - dali, Juráň - nedal
 
Branky: Filák F., Zimek - Filgas, Zukal
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Pukýš, Nosek, Filák M. (Laža) - Šerý J. (Šipinka), Filák F. (Šerý R.), Šenkeřík - Sucháček - Zimek O., Chmela (Juráň)
 
Žluté karty: Laža, Nosek
 
Rozhodčí: Seidl
 
 
 
Video z penaltového rozstřelu v Bystřici:
 

Penaltový mág Karel získal pro Ajax dva body

Valašská Bystřice "B" - Ajax 2:2 (2:0) 2:4  na penalty
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Karel Martinka
 
Ve Valašské Bystřici se hrál ofenzivní fotbal z obou stran. Úvodních čtvrthodinka patřila Ajaxu. Chybělo jen kousek štěstíčka, aby se hosté dostali do vedení. Suňova technická střela se od břevna odrazila do tyče a před brankovou čáru. To k domácím byla tyč přívětivější. Po zbytečné ztrátě na půlce se do brejku řítil Vanduch, nejprve sice trefil jen tyč, míč se k němu odrazil a napodruhé už rozvlnil síť. Domácí přidali a když se po pěkné akci trefil Bolf, na hosty by nikdo nevsázel.
Do druhé půle nastoupila rezerva Bystřice s odhodláním vstřelit rozhodující třetí gól. Seničané přežili desetiminutový tlak a pak zahrozili. Ve vápně byl sražen Oťas a rozhodčí Nuc ukázal na značku pokutového kopu. Sám postižený s přehledem proměnil. Hosty to nakoplo a hnali se za vyrovnáním. Nejblíže k tomu měl opět Suňa, ale znovu zazvonil na břevno. Za chvilku už měl ruce nahoře. Orel ho vyslal sám na brankáře a tentokrát střelou k tyči vyrovnal. Dokonalý obrat mohl dokonat Oťas, ovšem v dobré příležitosti minul a Kotkovu slibnou hlavičku vychytal golman. V 82. minutě domácí mohli jít do vedení, když sudí odpískal i na druhé straně pokutový kop. Karel však seničany zachránil a poprvé v zápase se ukázal jako penaltový specialista. Do konce řádné hrací doby už se nic nezměnilo a tak mohl nastat nově zavedený penaltový rozstřel.
V něm se Oťas, Suňa ani Puky nemýlili. Domácí ze třech pokusů vždy ztroskotali na Karlovi. Z nesmyslných důvodů se ještě kopali další dvě série. Za Ajax Nosál neuspěl a Gaťa dal. Bystřice konečně obě dvě proměnila.
 
 
Branky: Vanduch, Bolf - Zimek pen., Sucháček
 
Penalty: Zimek, Sucháček, Pukýš, Juráň -dali, Nosek - nedal
 
Sestava: Martinka - Trochta T. - Laža (Pukýš), Nosek, Tkadlec - Šerý J., Filák M., Mikulín (Šipinka) - Zimek, Chmela (Juráň)
 
Žluté karty: Pukýš, Trochta T.
 
Rozhodčí: Nuc
 
Vítězné oslavy na základně
 

 

Premiéra vyšla na jedničku

Ajax - Loučka   4:2 (2:1)
 
 Hvězda zápasu podle hlasováni :  Tomáš Trochta
 
V první půli se hrál vyrovnaný fotbal. Skóré otevřel Nosál. Odražený míč po rohovém kopu poslal šajtlí k tyči. Za chvíli bylo v Ajax aréně ještě veseleji. Suňa zahrával roh na zadní tyč, kde si krásně naskočil Kotek a nekompromisně zakončil. Loučce se těsně před koncem první půle podařilo vyrovnat. Borák nakopl trestný kop skoro z půlky, míč sa odrazil na malém vápně a překvapivě skončil za Ondrovými zády.
Druhý poločas se očekával tlak hostů. Byli to však domácí, kteří určovali tempo hry.  Zasloužený třetí gól vsítil Suňa, jenž dorazil Otovu střelu. Zanedlouho přišel nejkrásnejší okamžik zápasu. Laďa si narazil ze Suňů, míč se dostal k Šeňovi, který zkušeně přeloboval golmana. V závěru po rohu hlavou zkorigoval Sovák na konečných 4:2.
 
Branky: Nosek, Trochta T., Sucháček, Šenkeřík - Borák, Sovák
 
Sestava: Filák O. - Trochta T. - Nosek, Trochta L., Filák M. - Šerý J. (Šipinka), Filák F. (Liška), Šenkeřík - Sucháček -Zimek O. (Šerý R.), Chmela (Brlica)
 
Žluté karty: Trochta T., Filák M.
 
Rozhodčí: Hyžák
 
 
 
 Střelec první branky v sezóně. Že by láhev?