Sezóna 2014/15

Jaro:

Tenisový výsledek v generálce

Ajax -Tichov 4:6 (2:3)

Po deseti minutách to vypadalo, že si Ajax v generálce dojde k pohodlnému vítězství. Držel míč a až překvapivě dobře kombinoval. Jen gól tomu chyběl. Paradoxně se do vedení dostal Tichov, jenž využil dvě hrubky v defenzivě senických. Václav Inzaghi, ovšem po dvou únicích na levé straně útoku brzy vyrovnal na 2:2. Bohužel Ajax  moc nebránil a do poločasu ještě jednou inkasoval.
V druhé půli se senickým podařil obrat. Vyrovnávací branku zkušeně vstřelil mladší z Frantů. Čtvrtý gól do prázdné připravil Orlovi Kotek. Poté přišli v senickém mančaftu změny v sestavě a na hřišti to byla tragédie. Tichov srovnal z penalty. Pak přidal ještě dva góly z rohu a dokonal obrat i on.

Branky: Chromík 2, Brlica, Šerý J.

Sestava: Martinka - Pukýš - Filák M., Trochta T., Filák P. - Šerý J. ,Filák F., Šenkeřík, Juráň - Tkadlec, Chromík (Brlica)

První porážka v roce 2015

Ajax - Návojná  2:4 (0:1)

Poprvé v tomto roce a zcela zaslouženě Ajax okusil chuť porážky. Návojná byla lepší ve všech činnostech. V první půli drželi více míč, ale vytvořili si jen jednu tutovku, kterou jejich útočník zazdil hlavou mimo. Paradoxně seničané měli gólovek víc. Bohužel pětkrát sami před golmanem zklamali. Na konci poločasu se srazil Kotek s Gaťu, míč se nešťastně odrazil k útočníkovi Návojné a ten už ho s přehledem uklidil do sítě.
Úvod druhé půle nabídl nejpěknější gól. Z nulového úhlu napálil hráč Návojné míč o tyč do šíbenice. Poté jim seničané darovali ještě dvě branky. Snížení přišlo v závěru po přituknutí Surovce nápalil k tyči míč Chmela a vzápětí Václav z penalty dával na konečných 2:4.

Branky: Chmela, Chromík z pen.

Sestava: Martinka - Trochta T. - Pukýš, Nosek, Juráň - Šerý J., Tkadlec, Filák M., Chmela, Šenkeřík (Surovec) - Chromík

Ajax - Poteč  2:1

Branky: Šenkeřík, Tkadlec

Sestava: Martinka - Trochta T. (Brlica) - Nosek, Filák P., Juráň - Filák M., Filák F. (Šerý R.), Šenkeřík, Liška - Tkadlec, Chmela

Oťas si vzal střelky a v druhé půli rozhodl

Ajax - Drnovice   6:2   (0:2)

Druhý přátelský zápas víkendu byl pro senické opět úspešný. V první půli sice prohrával 0:2, ale zápas dokázal dokonale otočit ve svůj prospěch. Drnovice využili zaváhání obrany Ajaxu a střelou z hranice šestnáctky se dostali do vedení. Ten mohl brzy vyrovnat, ale dvě tutovky ani penaltu nedokázali hráči Senice proměnit. V závěru první půle Drnky rozhrávali trestný kop, na který si naběhl jejich stoper a hlavou nedal Viktorovi šanci.
V drůhém poločase už skórovali pouze seničtí, zejména Oťas byl při chuti. O snížení se postaral po přiťuknutí Renka. K vyrovnání vyzval Frantu, pro něhož nebyl problém doklepnout míč do odkryté brány.Vedoucí gól přichystal Esa opět Otovi, který střelou k tyči rozvlnil síť. Na 4:2 ránou šajtlí "ala Rosa" z dvaceti metrů vymetl šíbu Kotek. Stejný kout brány si zanedlouho vybral i střelec dne a završil hattrick. V závěru mače vyslaldo brejku Orel "stoperoútočníka" Tomáše Kotka, jenž sólem z půlky hřiště pečetil na konečných 6:2.

Branky: Zimek O. 3, Trochta T. 2, Brlica

Sestava: Koleník - Trochta T. - Pukýš, Filák P. (Mňačko), Tkadlec - Šerý J., Filák M., Šenkeřík, Juráň (Zimek O.) - Chmela (Brlica), Chromík (Šerý R.)

Rukavica pro mladíky z Lidečka

Ajax - Lidečko (dorost)   5:0   (3:0)

První přátelák byl jako obvykle plný nepřesností. Mladící z Lidečka byli fotbalovější, Ajax efektivnější. Skóré otevřel Franta, když zůstal při rohovém zcela osamocený na zadní tyči. Zanedlouho to bylo 2:0. Pukymu konečně vyšel přesný centr na Gaťu, který levačkou z voleje krasně pod břevno rozvlnil síť. Do poločasu Ajax přidal ještě jeden gól. Šeňa vyslal do ulice Orla a ten střelu k tyči taktéž trefil zařízení. V druhé půli šel sám na golmana Václav, nic nevymýšlel a ránou nahoru navyšil stav utkání na 4:0. O poslední branku se postaral nejpilnější střelec zápasu Šeňa. Z dvaceti metrů skryl  přízemní střelu přes obránce k tyči.

Branky: Brlica, Juráň, Šerý J., Chromík, Šenkeřík

Sestava: Filák - Trochta T. - Pukýš, Filák P., Tkadlec - Šerý J., Filák M., Šenkeřík, Juráň - Brlica (Chmela), Šerý R. ( Chromík)

Podzim:

Ajax - Poteč  3:6   (1:1)

Branky: Sucháček 3 poslední z pen.

Sestava: Filák O. - Filák P. - Pukýš, Nosek, Tkadlec (Laža) - Šerý J., Filák M., Šipinka (Mikulín) - Trochta T. (Brlica), Zimek (Šerý R.)

Rozhodčí : Václavík

Ajax vstoupil do utkání aktivně a kdyby proměňoval šance mohl po dvaceti véct 4:0. Poteč jsi počínala přesněji. Hned z prvního brejku otevřela skóré. Senici se do poločasu podařilo srovnat Sucháčkem. V druhé půli seničané pořádali v obraně den otevřených dveří. Hostům z Poteče darovali dalších pět kousků. Za domácí snížil dvakrát Suňa.

Exhibice v Drnkách

Drnovice - Ajax  1:8   (0:2)

Branky: Šerý R. 4, Sucháček 2, Brlica, Šerý J.

Sestava: Filák O. - Filák P. - Tkadlec, Trochta T., Laža - Šipinka, Šenkeřík, Mikulín - Šerý R., Chmela

Střidali: Pukýš, Brlica, Šerý J., Filák M.

Ajax od začátku do konce dominoval. Hrou po zemi přehrával Drnovice ve všech řadách. Bezzubý soupeř mu čtyři góly doslova daroval, zbytek byl po pěkných kombinacích. Musím ocenit, že i po takovém vylágošu nám soupeř po zápase naservíroval klobásu a pivo zdarma :)