Zpátky v čase

 

Mara

 

Další plejer je Mara  Stalé hrající borec kroutí v Ajaxu dvacátou sezónu. Patří mezi nejobětavější lidi jak na hřišti tak ve vedení senického fotbalu. Občasnou špatnou přihrávku nahrazuje bojovností. Kromě brankáře tento univerzál snad nastupoval na všech postech. Univerzál je i ve střílení branek. Není snad na těle část kterou by nedal góla. Zejména branky uchem či zády si může nechat patentovat :-)
 

 

Laďa Šozda

 

Další v nové rubrice je Laďa Šozda. Byl první z mnoha Šozdovců v senickém dresu. V historické tabulce střelců Ajaxu zaujímá čelní příčky. Obavaný útočník nevyčníval výškou, za to jeho přesné trestné kopy děsily nejednoho golmana. V závěru kariéry se přesunul na kraj obrany, kde využíval své nabité zkušenosti.

 

 

Laďa Trochtů, Mira Řepa ČOMBE

 

 
Tentokrát máme v rubrice zpátky v čase obávané obranné duo ze Štenberka. Zasvěcení ví, že to byla jednu dobu nejdražší dvojice beků ve III. třídě. Oba vyznávali tvrdou ne však zákeřnou hru. Přejít přes ně, byl pro soupeře často neřešitelný problém. Bohužel oba dva museli po vleklých potížích s kolenem předčasně ukončit kariéru a tak Mirovu hlášku "UHNI PLEVO ZRNO LETÍ" můžeme slyšet už jen z vyprávění. 

 

Standa Machač

Máme tu dalšího snajpra. Jediný "Tarahun" co zanechal výraznější stopu v senickém dresu. V gólových situacích zachovával chladnou hlavu a jeho vyrovnavací branka, kdy vymetl šibenici patří mezi legendární. Vzpomínkové video v odkazu. www.youtube.com/watch?v=O5OKbkj6yNI   Dnes patří mezi nejvěrnější a nejhlasitější fanoušky.
 
 
 
 
Martin Šerý
 
Další do party je Martin Šerý. S Robertem Baggiem ho nespojoval jen culík, ale i umění zakončit. Jen ty penalty mu šly lépe :). Na konci kariéry v Ajaxu plnil roli žolíka, kdy dal v zavěru utkání pár důležitých branek. V čem ovšem patřil mezi nejlepší, když už nebyla rychlost? Uměl vybojovat faul těsně před nebo vevnitř pokutového uzemí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lojza, Koky
 
 
Třetí do party je srdcař, bývalý kapitán a současný trenér Ajaxu. Nejčastěji nastupoval na místě stopera kde razil heslo "Kdo leží ten neběží". Hodně útočníků soupeře si oddechlo, když musel po zranění kolen ukončit hráčskou kariéru a začal se věnovat mávaní jako pomezní.
 
 
 
 
 
Kotek
 
 
Další člen rubriky je Franta Kotek, jenž patří mezi historicky nejlepší střelce Ajaxu. Zamlada působil zejména ve středu zálohy, na sklonku kariéry v útoku, kde svým ladným pohybem připomínal Vráťu Lokvence. Konec kariéry uspíšilo zranění třisel, zejména jeho poslední minutové vystoupení v Choryni patří mezi legendární.
 
 
 
 
 
 

Kid

 
 
První člen nové rubriky KID byl potencionální hvězda senické kopané, který bohužel díky dlouhodobému nespecifikovaném zranění nemohl rozdávat radost fandům Ajaxu. Zde pár výjimečných fotek v dresu tohoto důrazného útočníka.